TRT, Uluslararası Dijital Platformu 'Tabii'yi İzleyicilerle Buluşturuyor

Platform, 7 Mayıs'ta Türkiye'deki kullanıcılara ücretsiz olarak sunulacak. TRT Genel Müdürü İbrahim Eren Sobacı, TRT'nin Türkiye'nin işitsel ve görsel hafızasını oluşturması bağlamında bir bellek olduğuna dikkat çekerek, seslerinin dünyanın 7 kıtasında yankılandığını belirtti. Sobacı, dünya genelinde devam eden dijital dönüşümün içerisinde yayın ve yapım alanının önemli bir yer tuttuğuna vurgu yaparak, TRT'nin dijital yayıncılık pazarındaki fırsatları değerlendirmek için "tabii" adlı uluslararası dijital platformuyla yola çıktığını ifade etti. Sobacı, "Tabii" platformunun, www.tabii.com adresinden erişilebileceğini ve ilk etapta Türkiye'deki kullanıcılara ücretsiz olacağını açıkladı. "Tabii" platformunda aksiyondan komediye, tarihi dramadan animasyona kadar birçok özgün içeriğin yer alacağı belirtildi. TRT'nin bu platformla izleyicilere yeni ve kaliteli içerikler sunmayı hedeflediği bildirildi.

TRT, Uluslararası Dijital Platformu 'Tabii'yi İzleyicilerle Buluşturuyor

Platform, 7 Mayıs'ta Türkiye'deki kullanıcılara ücretsiz olarak sunulacak. TRT Genel Müdürü İbrahim Eren Sobacı, TRT'nin Türkiye'nin işitsel ve görsel hafızasını oluşturması bağlamında bir bellek olduğuna dikkat çekerek, seslerinin dünyanın 7 kıtasında yankılandığını belirtti.

Sobacı, dünya genelinde devam eden dijital dönüşümün içerisinde yayın ve yapım alanının önemli bir yer tuttuğuna vurgu yaparak, TRT'nin dijital yayıncılık pazarındaki fırsatları değerlendirmek için "tabii" adlı uluslararası dijital platformuyla yola çıktığını ifade etti. Sobacı, "Tabii" platformunun, www.tabii.com adresinden erişilebileceğini ve ilk etapta Türkiye'deki kullanıcılara ücretsiz olacağını açıkladı.

"Tabii" platformunda aksiyondan komediye, tarihi dramadan animasyona kadar birçok özgün içeriğin yer alacağı belirtildi. TRT'nin bu platformla izleyicilere yeni ve kaliteli içerikler sunmayı hedeflediği bildirildi.