Mermer Ocakları Üretim ve Sipariş Takip Yazılımı

Mermer Ocak Üretim ve Sipariş Takip Yazılımı Mermer ocakları üretim sipariş ve çıkış işlemlerini online olarak takip etmek için yapılmış olan yazılımımız şu modüllerden oluşmaktadır.

Mermer Ocakları Üretim ve Sipariş Takip Yazılımı
Stok Giriş
Mermer Ocakları Üretim ve Sipariş Takip Yazılımı
Mermer Ocakları Üretim ve Sipariş Takip Yazılımı
Mermer Ocakları Üretim ve Sipariş Takip Yazılımı

Mermer Ocak Üretim ve Sipariş Takip Yazılımı

Mermer ocakları üretim sipariş ve çıkış işlemlerini online olarak takip etmek için yapılmış olan yazılımımız şu modüllerden oluşmaktadır.

1-Tanımlama Modülü

Alttaki  resimde görüldüğü üzere mermer ocak yazılımımızda gerekli olan kullanıcı, kademe, kesim, kalite, meslek, fiştürü gibi tanımlamamız gereken işlemlerin yapıldığı modüldür. Her ocağın kendi kalite tanımlamaları farklı olduğu için bu işlemleri esnek bir şekilde yapabilmekteyiz. Birden fazla ocağınız olsa bile her ocağın kalite tanımlamları yapılabilmektedir.

2-Üretim Giriş Modülü

Mermer üretim giriş modülümüzde ocaklarımızdan üretilen blok veya molozların sisteme girildiği modüldür. Her stok üretim tarihine ve kalitesine göre giriş yapılarak fiyatlandırmalar da ona göre değişmektedir. Sistem hem ton hem de M3 bazlı girişe izin vermektedir.

3-Stok Çıkış Modülü

Mermer üretim çıkış modülümüzde stoğa giriş yapılan ürünlerimizin çıkış işlemlerinin yapıldığı ekrandır. Burada kendi fabrikalarınıza çıkış yapılabildiği gibi diğer müşterilerinize de çıkış işlemlerini desteklemektedir. Giriş yapılmayan blok veya molozların çıkış işlemine izin verilmemektedir. Girişi M3 olarak yapılmış ürünün çıkışını M3 olarak yapılabildiği gibi ayrıca Ton olarak ta yapılabilmektedir. Ayrıca eğer fiyat takibi de yapmak isterseniz girişte yapılan fiyatı çıkışta değiştirerek farklı bir fiyat ile çıkış yapılabilir.

4- Sipariş Modülü

Mermer ocakları sipariş modülümüzde girişi yapılan ürünleri müşterilerinize ayırarak  peyder pey çıkış yapıldıkça siparişten kalan ürünleri takip edebilirsiniz. Siparişi çok olan firmalar için çok kullanışlıdır. Siparişe giren ürünlerin çıkışları yapıldıkça siparişten kalan ürünleri görebilirsiniz. Ayrıca siparişe giren bir ürün başka bir cariye çıkış yapılamamaktadır ve bir ürün sadece bir müşterinin siparişine yazılabilir. Sistem otomatik olarak tamamlanan siparişleri muhasebe biriminize ve müşterinize email göndererek sipariş bilgilendirmesi yapar. Bu işlem parametrik olup isteğe bağlıdır.

5- Raporlar Modülü

Giriş Raporları

Mermer ocak üretim sistemimize girilen blok veya molozların raporlarının alındığı modüldür. Alttaki resimde görüldüğü gibi çok esnek bir rapor alma imkanı vardır. Grafiksel raporlar da alınabilmektedir.

Çıkış Raporları

Mermer ocak üretim sistemimiz de çıkış işlemi yapılan blok veya molozların raporlarının alındığı ekrandır. Satış yaptığınız carilerin raporlarını veya kendi fabrikalarınıza yapılan çıkış raporlarını alabilirsiniz.

Sipariş Raporları

Mermer ocak üretim sistemimiz de sipariş işlemi yapılan blok veya molozların raporlarının alındığı ekrandır. Sipariş veren firmaların siparişlerini takip edebilir, siparişlerden kalan yani henüz teslim edilmemiş blok veya molozların listelerini görebilirsiniz.

6-Mobil Patron veya Mühendis Modülü(Android)

Mermer ocakları mobil uygulamamızda giriş, çıkış ve sipariş bilgilerini android telefonunuzdan görebilirsiniz, mobil uygulamamız da aynı veri havuzuna bağlı olduğu için sürekli  olarak son bilgileri görürsünüz.

Teknik Özellikler

Sistemin kurulumunu ister hosting firmanızın sunucularına veya kendi windows sunucularınıza yapabilmekteyiz. Bilgiler uzaktan erişen bilgisalarda olmayacağı için tek bir yerden yönetim ile verilerinizi koruyabilirsiniz.

Yazılım C# programlama dili ile kodlanmıştır ve veritabanı olarak MsSql kullanılmıştır. 

Daha detaylı bilgi için www.whitequarry.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz.